Ile zarabia opiekun osób starszych w Holandii?

7.02.2023 | Dodane przez medikraft | Kategoria: Dla opiekunki

Ile zarabia opiekun osób starszych w Holandii? - zdjęcie

Zarobki opiekunów osób starszych za granicą, w Niemczech czy właśnie w takich krajach jak Holandia, kuszą wielu naszych rodaków. Nie bez powodu więc tylu obywateli Polski decyduje się na emigrację i podjęcie tej profesji. Cały proces rekrutacji i wyprowadzki to z pozoru dość spora zmiana. Mimo wszystko czasem warto podjąć decyzję, aby spełniać się zawodowo i odmienić swój styl życia. Jednak ile zarabia opiekun osób starszych w Holandii?

Opiekunka osób starszych – wykształcenie

Dziś zaczniemy od kwestii, która nurtuje wiele osób, pragnących podjąć pracę w opiece – chodzi oczywiście o wykształcenie. Faktem jest, że aby zacząć wykonywać tę profesję, nie potrzebujesz żadnego wykształcenia. Chodzi o to z zakresu medycyny, rehabilitacji czy pielęgniarstwa. Ponadto nie są wymagane nawet żadne kursy.

Co jednak liczy się podczas rekrutacji na to stanowisko? Otóż doświadczenie opiekunek oraz naturalne predyspozycje. Nie jest bowiem tajemnicą, że podjęcie pracy w tej profesji wymaga zarówno odwagi, jak i cierpliwości, czułości oraz odpowiedzialności. Czas spędzony z seniorami bywa cenną lekcją, ponieważ można nauczyć się od nich wielu życiowych lekcji. Poza tym to okazja do poznania zupełnie innego spojrzenia na nasz świat. Jednak wrodzona wrażliwość oraz siła są obowiązkowe, jeśli pragnie się spełnić wymagania rodziny i osoby starszej.

Doświadczenie opiekunów osób starszych

To, na co jednak mogą zwrócić uwagę Twoi potencjalni pracodawcy, to doświadczenie zawodowe. Co ciekawe, nie musi ono dotyczyć pracy opiekunki – choć oczywiście będzie wspaniale, jeśli takie masz. Jednak w tym przypadku cenne będą także referencje od poprzednich pracodawców, dotyczące Twojej postawy wobec wykonywanego zawodu oraz pracowników.

Nie zaszkodzą na pewno inicjatywy związane z różnym wolontariatem. Warto umieścić je w swoim CV, ponieważ będzie to zdecydowanie jasny sygnał dla rodziny, że niesienie pomocy i wsparcia nie jest Ci obce. Spędzanie czasu z osobami starszymi wymaga czasem kreatywności, a w trakcie podejmowania takich inicjatyw, na pewno nauczyłeś/aś się, jak ciekawie zorganizować dla kogoś zajęcia.

Co zapewnione ma opiekun osób starszych?

Opiekun osoby starszej w Holandii ma zapewnione prawo do odpowiedniego wynagrodzenia oraz prawo do urlopu. Oczywiście wszystkie ewentualne benefity są określone w danym ogłoszeniu, mogą się nieco o siebie różnić. Najczęściej jednak ma on bezpłatne zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem.

Poza tym, jeśli podejmujesz pracę przez agencję Medikraft, korzystasz z wielu środków pomocy. W naszej agencji bowiem utrzymujemy kontakt z opiekunami osób starszych nawet po zatrudnieniu. W ten sposób masz więc zapewnione wsparcie i w razie potrzeby wystarczy do nas zadzwonić lub napisać.

Ubezpieczenie zdrowotne i inne dokumenty

Poza tym Medikraft zapewnia legalną pracę. Z nami podpiszesz umowę, w której jasno i wyraźnie zostaną określone wszelkie warunki. Ponadto zadbamy także o resztę dokumentacji, która potrzebna jest do podjęcia pracy opiekunki osób starszych w Holandii.

Obowiązki opiekunów osób starszych

Podopieczni potrzebują wsparcia w podstawowych czynnościach. Dlatego też obowiązki opiekuna osób starszych w Holandii mogą się różnić w zależności od konkretnej sytuacji. Najczęściejobejmują one:

  • Pomoc w życiu codziennym. Opiekun pomaga osobie starszej w czynnościach takich jak na przykład mycie się, ubieranie, czesanie, jedzenie czy zapewnienie dostawy zakupów spożywczych.
  • Pielęgnacja zdrowia. Osoba na tym stanowisku monitoruje stan zdrowia seniora – pamięta o podawaniu leków oraz wykonywaniu innych podobnych czynności.
  • Utrzymanie porządku w domu lub mieszkaniu. Chodzi o zapewnienie dobrych warunków w miejscu zamieszkania, więc zdarza się, że w Twojej gestii będzie leżało odkurzanie, mycie podłóg lub czyszczenie mebli.
  • Opieka emocjonalna. Opiekunka jest przede wszystkim ogromnym wsparciem emocjonalnym osób starszych, rozmawia nimi, robi różne rzeczy, które sprawiają im przyjemność. Może będzie to wspólne czytanie, oglądanie filmów czy też spacery – jeśli pozwala na to stan zdrowia.
  • Załatwianie różnych spraw. Chodzi o te związane z ubezpieczeniem, podatkami, a także kwestie urzędowe.
  • Pomoc w komunikacji, na przykład z osobami, takimi jak lekarze, urzędnicy, a nawet przyjaciele czy członkowie rodziny.

Opiekunka osób starszych a znajomość języka obcego

Faktem jest, że do tego typu opieki niezbędna jest znajomość języka. Przecież podczas wykonywania tej profesji, komunikacja jest potrzebna na każdym kroku. Osoby na tym stanowisku stanowią wsparcie dla seniora praktycznie przez cały czas. Wspólne rozmowy są czymś nie do zastąpienia.

Holandia to kraj, gdzie bardzo ceni się znajomość języka angielskiego. Większość obywateli zna go na bardzo wysokim poziomie. Toteż właśnie on jest wymagany przez rodziny. Holenderski nie ma tu aż takiego znaczenia, choć oczywiście byłby on wspaniałym dodatkiem. Wyjątkiem może być praca z seniorem z Polski, mieszkającym na terenie tego kraju.

Jak znaleźć legalną pracę na tym stanowisku?

Najlepiej zgłosić się do agencji, właśnie takiej jak Medikraft. Wszystko dlatego, że tak jak wspomnieliśmy, opiekujemy się naszymi klientami – mogą oni liczyć na nasze wsparcie. Ponadto to po naszej stronie leży zajęcie się formalnościami i dokumentami. Poza tym każda zgłaszana do nas oferta jest poddana wcześniejszej weryfikacji.

Ile zarabia opiekunka seniorów w Holandii?

Opieka to wymagająca branża, lecz w Holandii zarobki odzwierciedlają Twoją włożoną pracę i serce. Wszystko dlatego, że pensja zaczyna się od 1600 EUR netto miesięcznie. Do tego, tak jak wspomnieliśmy, ma się zapewnione zakwaterowanie wraz z wyżywieniem.

Wynagrodzenie opiekuna osób starszych Holandia – jak zwiększyć zarobki?

Tak naprawdę zależy to od oferty. Często bowiem jest tak, że mając różnego rodzaju kursy, na przykład pierwszej pomocy, otrzymuje się premię. Podwyżki mogą być też związane z doświadczeniem w tego typu pracy. Co ciekawe, opiekując się osobą starszą w takie dni jak święta, często również uzyskasz dodatkowe pieniądze.

Sprawdź oferty pracy dla opiekunów osób starszych w Holandii

FAQ:

  • Czym podczas swojej pracy zajmuje się opiekun osób starszych?

Ma on dbać o dobre samopoczucie seniora, rozmawiać z nim oraz pomagać w jedzeniu czy ubieraniu się. Pilnuje także regularnego brania leków, załatwia sprawunki, takie jak niektóre sprawy urzędowe czy opłacenie rachunków.

  • Oferty pracy – jak znaleźć tę najlepszą?

Są różne wymagania w tej branży. Należy znaleźć więc ofertę, która będzie dla Ciebie atrakcyjna. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem agencji pracy, takiej jak Medikraft. Dzięki temu umowy podpisywane przez opiekunów osób starszych są legalne, a oni sami mogą kontaktować się z nami, kiedy tylko zaistnieje taka potrzeba.

  • Ile zarabia opiekunka osób starszych w Holandii?

Pensja opiekunek w Holandii zaczyna się od kwoty 1600 EUR netto miesięcznie. Jest to bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, biorąc nawet standard życia za granicą. Pamiętaj jednak, że bycie opiekunką to nie tylko praca, ale i zaangażowanie.