Opiekunka osób starszych w Holandii – oferty pracy

Rzetelne oferty pracy dla opiekunów osób starszych w Holandii znajdziesz w Medikraft – zaufanej agencji pośrednictwa między seniorami i zleceniobiorcami. Każda opiekunka osób starszych ma od nas wsparcie przez cały okres trwania umowy, legalne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie i komfortowe zakwaterowanie. Sprawdź najnowsze oferty pracy dla opiekunów w Holandii!

Opiekunka osób starszych w Holandii – kim jest i co go wyróżnia?

Opiekunka osób starszych za granicą jest przede wszystkim odpowiedzialna, uczciwa, rzetelna i empatyczna – kiedy senior potrzebuje pomocy, trzeba wykazać się dużą dozą cierpliwości i wyrozumiałości. To, czy nasze oferty pracy będą kompatybilne z Twoim usposobieniem, sprawdzamy podczas rekrutacji – szukamy kolejnej opiekunki do naszego zespołu.

Doświadczenie na podobnym stanowisku nie zawsze jest konieczne – często dużo bardziej liczą się Twoje umiejętności interpersonalne i podejście do wymagającej fizycznie i psychicznie opieki nad osobami starszymi w Holandii. Obowiązki, miejsce pracy, czas trwania zlecenia, wymagania językowe i zarobki opiekunek w Holandii z łatwością dopasujesz do swoich umiejętności, stylu życia czy preferencji – w Medikraft znajdziesz ofertę pracy idealną dla Ciebie.

Opiekun w Holandii – praca z zamieszkaniem

Jak wyglądają typowe oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Holandii? Przede wszystkim zatrudnienie opiekunki wiąże się z przeznaczeniem dla niej jednego z pokojów w domu seniora. Masz więc swoją prywatną przestrzeń, w której możesz spędzać czas wolny. Darmowe zakwaterowanie, wyżywienie i dostęp do internetu to standard dla opiekuna w Holandii. Praca może różnić się w zależności od stanu zdrowia osoby starszej. Do zadań opiekunki będzie więc należeć m.in.:

 • gotowanie i podawanie posiłków,
 • robienie zakupów,
 • higiena i pielęgnacja osoby starszej,
 • utrzymywanie gospodarstwa domowego, sprzątanie,
 • podwożenie seniora w wybrane miejsca,
 • spędzanie z nim wolnego czasu, np. spacery.

Czasami wystarczy, że opiekunka „ma oko” na swojego podopiecznego, chodzi z nim po zakupy, gotuje mu obiady i pomaga w sprzątaniu. W innym zleceniu jednak do jej obowiązków może należeć pomoc przy wszystkich codziennych czynnościach – myciu, ubieraniu i karmieniu seniora. Sprawdź więc różne oferty pracy w opiece nad osobami starszymi w Holandii i dopasuj ją do swoich możliwości.

Opieka nad osobami starszymi w Holandii – najczęstsze pytania

Oferty pracy dla opiekunki w Holandii w Medikraft to zlecenia z zamieszkaniem, wyżywieniem i legalnym źródłem wynagrodzenia. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

1. Czy opiekunka osób starszych musi mówić w języku kraju, do którego jedzie?

Praca opiekuna w Holandii często wymaga znajomości języka niemieckiego, holenderskiego lub angielskiego, ale nie zawsze. Kluczowe jest więc śledzenie najnowszych ofert pracy na stronie Medikraft i szukanie zleceń, które będą w pełni dopasowane do Twoich umiejętności językowych.

2. Czy będę mieć samochód do dyspozycji?

Znajdziesz u nas oferty pracy, które wymagają od opiekunki posiadania prawa jazdy, żeby podwieźć seniora do lekarza, sklepu itp. Będziesz wtedy korzystać z auta swojego podopiecznego. W niektórych zleceniach opiekun ma dostęp do samochodu również na własny użytek.

3. Czy stanowisko opiekunki osób starszych wymaga dużego wysiłku fizycznego?

To zależy od zlecenia. Mamy oferty pracy dla opiekunów w Holandii, które dotyczą seniorów sprawnych, wychodzących na spacery, wykonujących codzienne czynności samodzielnie. Inne natomiast dotyczą osób w podeszłym wieku, które nie są w stanie funkcjonować bez pomocy drugiej osoby – wtedy potrzebujemy od opiekunki większego zaangażowania.

4. Czy podopieczny wymaga opieki cały czas?

W wielu ogłoszeniach znajdziesz informacje o wolnym – np. kiedy dziadek lub babcia spotyka się z rodziną, znajomymi, idzie do klubu seniora, na rehabilitację itp. Może to być wolne np. w wymiarze kilku godzin w dany dzień. Informacje o tym znajdziesz w opisie konkretnej oferty pracy opiekuna w Holandii.

5. Czy sam(a) opłacam swoją podróż do Holandii?

Nie – Medikraft zapewnia Ci zwrot kosztów dojazdu do miejsca zamieszkania podopiecznego. Zwrot będzie większy, jeśli Twój pobyt w Holandii zaplanujesz na minimum dwa miesiące. Zapewniamy Ci transport spod domu!

6. Czy jest możliwa praca opiekunów dla małżeństwa w Holandii?

Tak, w Medikraft pojawiają się oferty, które są dostosowane do par.

Dopasuj do siebie pracę dla opiekunów osób starszych za granicą

Przeglądanie ofert pracy nie jest dla Ciebie? Chcesz szybko znaleźć zatrudnienie dostosowane do Twoich standardów? Skorzystaj z naszego formularza, w którym zaznaczysz informacje o tym, czy:

 • znasz język niemiecki;
 • znasz język angielski;
 • masz prawo jazdy;
 • palisz papierosy;
 • masz preferencje co do płci podopiecznego.

Wyślij nam swoje CV, list motywacyjny lub referencje – z przyjemnością Cię bliżej poznamy. Co dalej? W Holandii możesz liczyć na szkolenia z naszym zespołem, który opieką nad seniorami zajmuje się od lat. Ponadto w trakcie trwania całego zlecenia zapewnimy Ci nasze wsparcie – telefoniczne lub mailowe przez całą dobę.