Opieka w Niemczech – oferty pracy

Nasze oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech to sposób na legalny zarobek z minimalną ilością formalności i merytorycznym wsparciem. Jeśli szukasz pracy z osobami w podeszłym wieku, doskonale trafiłaś/-eś – w Medikraft łączymy odpowiedzialnych i empatycznych opiekunów osób starszych z seniorami, którzy potrzebują Waszej pomocy i towarzystwa. Sprawdź, jak wygląda opieka w Niemczech – oferty pracy masz na wyciągnięcie ręki!

Praca dla opiekuna osób starszych w Niemczech – Medikraft

Każda początkująca, a często również doświadczona opiekunka osób starszych potrzebuje kogoś, kto pomoże jej w organizacji wyjazdu – zaufanej agencji opieki. W Medikraft oferujemy Ci znacznie więcej niż tylko aktualne oferty pracy w Niemczech jako opiekun osób starszych. Zarobki oparte na uczciwej umowie, przyjazny proces rekrutacji z wykwalifikowanym zespołem, elastyczny czas trwania zlecenia, nasze wsparcie przez całą dobę – to wszystko otrzymuje każda opiekunka osoby starszej w Medikraft.

Dla kogo opieka nad osobami starszymi w Niemczech będzie właściwym kierunkiem? Szukamy zleceniobiorców, dla których ważna w życiu jest odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywaną pracę, ale przede wszystkim – życzliwość i wyrozumiałość dla drugiego człowieka. Opiekun osób starszych w Niemczech to empatyczny towarzysz w – często trudnej – codzienności seniora.

Jakie są zarobki opiekuna w Niemczech? To zależy od konkretnych ofert pracy – sprawdź nasze ogłoszenia, w których zawsze znajdziesz wynagrodzenie, lokalizację i wszystkie inne korzyści oraz wymagania.

Praca opiekuna seniorów w Niemczech – najważniejsze informacje

Opiekunka seniora uczestniczy w jego codziennym funkcjonowaniu, dlatego mieszka w jego domu – przeglądając nasze oferty pracy dla opiekunów w Niemczech, łatwo zauważysz, że w każdej uwzględnione jest komfortowe zakwaterowanie i wyżywienie. Masz do dyspozycji własny pokój, czasem również własną łazienkę. W pokoju będziesz miał(a) dostęp do internetu. Jeśli senior ma przy domu basen, saunę, ogród lub inne udogodnienia, opiekun zwykle ma do ich swobodny dostęp. Pojawiają się również oferty pracy opiekunów dla małżeństwa w Niemczech – możecie wyjechać we dwoje.

Opiekun lub opiekunka osób starszych ma określoną ilość wolnych dni bądź godzin w ciągu tygodnia. Informacje znajdziesz w ogłoszeniu. Zdarza się, że w dany dzień podopieczny widzi się z rodziną czy idzie do domu seniora – wtedy opiekun ma czas dla siebie lub zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa domowego.

Jak wygląda codzienna opieka nad seniorem w Niemczech?

Oferty pracy dla opiekunek różnią się zakresem obowiązków, który zależy przede wszystkim od stanu zdrowia podopiecznego, a często również od sytuacji rodzinnej. Zajmujesz się wszystkim, w czym senior potrzebuje pomocy.

  • Pielęgnacja – opieka nad seniorem w Niemczech czasem dotyczy osób w pełni sprawnych, a czasem takich, które potrzebują pomocy w podstawowych czynnościach – ubieraniu, braniu prysznica czy toalecie. W domach podopiecznych często znajduje się sprzęt, który Ci w tym pomoże, np. krzesełko prysznicowe, podnośnik kąpielowy czy krzesło toaletowe. Część seniorów korzysta również z wózka inwalidzkiego.
  • Leczenie – w zależności od tego, jaki jest stan zdrowia podopiecznego, będziesz mu np. zmieniać opatrunki, towarzyszyć w wizytach u lekarza, przypominać o przyjmowaniu leków.
  • Posiłki – od zakupów, przez gotowanie, aż po karmienie, jeśli senior wymaga pomocy w podawaniu posiłków. W niektórych zleceniach zakupy uzgadniasz z rodziną podopiecznego, w innych możecie wspólnie wybrać się do pobliskiego sklepu – wszystko zależy od jego kondycji psychofizycznej. Przygotowując posiłki, będziesz uwzględniać np. nietolerancje pokarmowe, choroby czy upodobania swojego lokatora, a także kontrolować, czy wypija odpowiednią ilość płynów.
  • Prowadzenie gospodarstwa domowego – do obowiązków opiekunki zwykle należy również utrzymanie domu, w którym mieszka wspólnie z seniorem, czyli sprzątanie, pranie itp.
  • Czas wolny – jeśli zdrowie i samopoczucie seniora pozwalają na wychodzenie z domu, będziecie wybierać się na wspólne spacery. Część podopiecznych uczestniczy w spotkaniach w niemieckich domach seniora – wtedy Ty masz czas dla siebie. Zwykle już samo towarzystwo młodszej, sympatycznej opiekunki jest dla osoby starszej formą rozrywki.

Dodatkowe wymagania dla opiekunek – Niemcy

Oferty pracy w opiece w Niemczech są zróżnicowane pod kątem wymagań dla kandydatek. W niektórych zleceniach znajomość języka niemieckiego (czasem angielskiego) będzie obowiązkowa. Opiekunom osób starszych na początku może być trudno porozumieć się z seniorem, ale z czasem naturalnie zaczynają mówić coraz lepiej, dzięki czemu nawiązują z seniorem przyjazną relację.

Kolejny punkt to prawo jazdy – w niektórych zleceniach będzie konieczne. Senior często nie tylko potrzebuje wsparcia w gospodarstwie domowym, ale także na zewnątrz. Trzeba go podwieźć na wizyty lekarskie, do domu seniora, do znajomych itp. Opiekun ma często auto do swojej dyspozycji w czasie wolnym.

Jeśli chodzi o czas trwania zlecenia – to zależy od Ciebie. Praca dla opiekunek w Niemczech to legalne zatrudnienie (składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), mieszkanie w komfortowych warunkach i wysokie zarobki, dlatego wiele osób zostaje z naszą firmą na lata.

Chcesz znaleźć ofertę dopasowaną specjalnie do Twoich preferencji? Przejrzyj najnowsze zlecenia albo wypełnij nasz formularz. Długość kontraktu, wysokość wynagrodzenia, poziom znajomości języka – wybierz takie, które pasują do Twoich wymagań i stylu życia.