Znajdź ofertę

Oferty pracy dla opiekunów osób starszych

Jeśli chcesz pracować za granicą; gdy interesuje Cię opieka nad osobami starszymi w domu; pierwszym krokiem zawsze jest rozeznanie się w ofertach pracy. Z Medikraft formalności będą proste, umowy korzystne, a rekrutacja rzetelna – zobacz nasze oferty pracy dla opiekunów osób starszych, bo może to właśnie Ciebie potrzebujemy na naszym pokładzie.

Opiekun osób starszych – co znajdziesz w ofertach pracy?

Nasze najnowsze oferty pracy w Niemczech i Holandii mają różne wymagania i korzyści, ale łączy je kilka wspólnych punktów:

 • legalne zatrudnienie – umowa zlecenie z miesięcznym wynagrodzeniem,
 • zwrot kosztów podróży do domu seniora – większy, jeśli przyjedziesz na dłużej,
 • bezpłatne zakwaterowanie – własny pokój w domu podopiecznego,
 • bezpłatne wyżywienie – produkty spożywcze w domu osoby starszej,
 • stałe wsparcie ze strony Medikraft – telefoniczne i mailowe przez cały okres umowy.

Wszystkie zlecenia dla opiekunów osób starszych są kontrolowane przez nas samych – dbamy nie tylko o to, żeby każdy senior miał zapewnioną pełną empatii i zaangażowania opiekę, ale także by każda opiekunka miała uczciwą i satysfakcjonującą pracę. Zapoznaj się z naszymi ofertami – Medikraft poszukuje osób odpowiedzialnych, uczciwych i życzliwych. Wierzymy, że wspólny czas z seniorem może być wartościowym doświadczeniem zarówno dla niego, jak i dla Ciebie.

Co obejmuje opieka nad osobami starszymi?

W zależności od zlecenia zadania dla opiekunki osoby starszej będą się różnić, jednak zwykle uczestniczysz w podstawowych czynnościach życiowych podopiecznej/-ego. Do Ciebie będzie należeć np.:

 • przygotowanie posiłków,
 • podawanie posiłków,
 • pomoc w utrzymaniu higieny,
 • pomoc w prowadzeniu domu,
 • organizacja czasu wolnego.

Taki przykładowy dzień z życia opiekunki osoby starszej może wyglądać następująco. Wstajesz o odpowiedniej godzinie – tak, żeby skontrolować czy podopieczny przyjął leki. Następnie oferujesz swoją pomoc w utrzymaniu higieny – uczestniczysz w porannej toalecie seniora. Organizujesz podanie posiłku, jeśli osoba starsza nie jest w stanie sama przygotować sobie śniadania.

Zajmiesz się również obiadem i kolacją, dbając przy tym o zalecenia odnośnie do diety czy upodobań Twojego podopiecznego. Skąd weźmiesz artykuły do gotowania? Po śniadaniu idziesz do sklepu, który jest oddalony o 10 minut od domu – listę robisz wspólnie z synem seniora.

Bierzesz udział nie tylko w czynnościach dnia codziennego – zajmujesz się również sprzątaniem. Osoba wymagająca opieki jest członkiem klubu seniora w pobliskim domu kultury – dwa razy w tygodniu odwozisz ją tam jej autem. Masz teraz trzy godziny dla siebie, w trakcie których korzystasz z basenu i laptopa – w domu jest internet.

To tylko przykład – w każdej ofercie pracy dla opiekunów osób starszych za granicą znajdziesz informacje o tym, w jakich aspektach życia podopiecznego będziesz uczestniczyć. Czasem jest to kompleksowy zestaw z zakresu opieki nad osobami niepełnosprawnymi, a czasem tylko pomoc w sporadycznych zakupach, podawaniu leków i wspólne spacery. W Medikraft dopasujemy ofertę do Twoich preferencji.

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi i chorującymi

Zlecenia dla opiekunów osób starszych często dotyczą seniorów inkontynentnych, którzy spędzają całe dnie w domu, a nawet z trudem wstają z łóżka. Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku na pewno ułatwi Ci pracę, ale nie zawsze jest konieczne. To, co jednak będzie Ci w takiej pracy niezbędne, to sprawność. Opiekun osób starszych, którym potrzebna jest pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, nie może bać się wyzwań związanych z wysiłkiem fizycznym.

Opiekun osób starszych nigdy nie jest jednak zdany tylko na siebie. W wielu ofertach znajdziesz informacje o sprzęcie rehabilitacyjnym, który jest na wyposażeniu domu podopiecznego. Mamy również zlecenia, w których dzieci seniorów albo inne bliskie osoby zapewniają swoją pomoc w określonych dniach albo godzinach.

Zapoznaj się z każdą dostępną ofertą pracy dla opiekunów osób starszych za granicą. Znajdziesz w nich informacje o tym, czy senior przesypia całą noc, czy robi sobie popołudniowe drzemki, czy ma nietolerancje pokarmowe, czy trzeba go motywować do jedzenia i picia, na jakie choroby cierpi, jak lubi spędzać dni, kto go odwiedza, czy chodzi na rehabilitację lub zajęcia z innymi seniorami.

Oferta pracy dla opiekunów osób starszych za granicą – dodatkowe informacje

Jak już wspomnieliśmy – opiekun osób starszych to rola, która może wyglądać bardzo różnie w zależności od potrzeb konkretnego seniora. Jakie informacje możesz znaleźć w ofertach?

 • praca z językiem niemieckim, holenderskim, angielskim – niektóre oferty pracy dla opiekunów osób starszych wymagają znajomości jednego z wymienionych języków;
 • prawo jazdy – znajdziesz zlecenia dla opiekunów osób starszych, które potrzebują podwiezienia do sklepu, lekarza itp.;
 • wymiar pracy – opiekun osób starszych może mieć też dni wolne (lub godziny w określonych dniach), kiedy zastępuje go np. rodzina seniora;
 • organizacja czasu wolnego – w ogłoszeniach znajdziesz informacje o tym, co seniorzy lubią i mogą wspólnie z Tobą robić, np. spacerować z rollatorem czy balkonikiem, grać w gry planszowe, chodzić po zakupy;
 • palenie – wielu podopiecznych poszukuje opiekuna, który nie będzie palił papierosów.

Lokalizacja, wynagrodzenie, zakres obowiązków – wybierz takie, które będą pasować do Twojego stylu życia. Opiekun osób starszych za granicą to praca, w której zdobędziesz bezcenne doświadczenie – wystarczy, że zaoferujesz nam swój czas, zaangażowanie i dobroć.